Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon sayesinde oluşan lazer ışığı kıl kökünü tahrip ederek bir daha kıl çıkmamasını sağlar. Sadece kıl köküne etkilidir, vücuda genel bir etkisi yoktur.

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?
Ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer epilasyon yaptırabilirler. Hamileler, çocuk emziren anneler, hormonsal bozukluğu olanlar, bazı ilaçlar, ışık hassasiyeti ve son 3 haftada bronzlaşmış olanlar öncelikle doktorla görüşmelidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyonda kullanılan yöntemler Alexandride lazer, diode lazer, IPD ve ND-yağ lazeri olarak sıralanabilir. Bu yöntemin farklılıkları kullanılan lazer ışığının değişik dalga boylarında olmasından kaynaklanır.

Lazer epilasyon ağrılı bir işlem midir?

Diğer epilasyon yöntemlerine göre (ağda, cımbızla alma v.b.) göre daha az ağrılı ve konforludur. Duyulan ağrıyı azaltmak için lazer epilasyon cihazlarının yanında soğuk hava üfleyen cihazlarla işlem konforu artırılabilir.

Lazer epilasyondan sonra bir daha hiç kıl çıkmaz mı?
Lazer epilasyon yaptıran kişilerde ki amaç kılların uzun süre bir daha çıkmamasıdır. Lazer epilasyondan sonra en az 15 gün kişinin güneşten korunması önerilir.

Lazer epilasyonda tek seans yeterli midir?

Maalesef tek seansta sonuç almak pek mümkün değildir. Seans sayısı kişiden kişiye değişir. Hatta aynı kişinin değişik bölgelerinde bile farklı sayıda işlem yapmak gerekebilir. Günümüz cihazlarında ortalama 3-7 seans arasında başarılı sonuçlar alınabilir.